Samochody poleasingowe z rynku wtórnego

samochody-poleasingowe2

Rynek wtórny samochodów

W Polsce rynek wtórny samochodowy jest bardzo rozwinięty. Bardzo wiele osób właśnie w ten sposób pozyskuje auta dla siebie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie dla osób, które po prostu nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego auta z salonu, które będzie kosztowało dwa lub trzy razy tyle. Na rynku wtórnym można nabyć auta od osób prywatnych, firm, firm kredytowych, firm leasingowych oraz wszelkie auta z komisów samochodowych. Oczywiście, najchętniej wybierane są pojazdy właśnie od osób prywatnych. Powszechnie uznaje się, że o takie auto właściciel dbał najlepiej. Samochody poleasingowe nie zawsze cieszą się taką samą opinią, co jest błędem. Wystarczy zapoznać się z tym, jakie warunki są konieczne do uzyskania auta w leasing.

Samochody poleasingowe

Leasingobiorca podpisując umowę na leasing samochodów godzi się na szereg zakazów i obowiązków, z czego najważniejszym jest to, że auto ma być samochody poleasingowepoprawnie wykorzystywane. Nie można w nim nic modyfikować, trzeba serwisować w ASO i dokonywać wszelkich wymian w terminach. Dodatkowo auto jest w pełni ubezpieczone. Firmy leasingowe zaznaczają także, że mogą dokonywać kontroli takich pojazdów. Patrząc na te wymagania, które musi spełnić przyszły kierowca auta można łatwo wywnioskować, że samochody poleasingowe są odpowiednio zadbane i mogą okazać się naprawdę świetnymi autami z niewielką cenę.

Nie kupujemy kota w worku

Warto pamiętać także o tym, że samochody poleasingowe charakteryzuje to, iż posiadają pełną dokumentację i były serwisowane w ASO. Nie ma więc co obawiać się cofanych liczników, serwisowania aut w wątpliwych miejscach i wymieniania na tańsze, często gorszej jakości części. Oczywiście trzeba liczyć się także z tym, że samochody poleasingowe często będą miały przebiegi rzędu stu, a czasami nawet dwustu tysięcy kilometrów. Jeśli jednak auto było odpowiednio zadbane, a w większości przypadków tak jest, to nie ma się co tych dużych liczb obawiać. Warto jednak w swoje koszty wliczyć wymianę niektórych części po zakupie, jak np. rozrządu. Lakier w autach kilkuletnich też może być lekko zmatowiały więc warto zastanowić się nad jego renowacją.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.