Długoterminowe zobowiązanie – leasing aut

leasing aut2

O czym pamiętać biorąc leasing aut

Bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli ktoś ma w planach podpisać umowę na leasing aut jest to, że taki rodzaj pozyskiwania środków trwałych wiąże się z długoterminowym zobowiązaniem. Co to oznacza w praktyce? To, że klient przez okres kilku lat będzie musiał okresowo spłacać pozyskany środek trwały. W jaki sposób będzie to robił, zależy od tego, co zostało postanowione w umowie. Raty leasingowe mogą być spłacane co miesiąc i przez cały okres trwania umowy leasingowej mieć stałą stawkę. Mogą także mieć stawki różne i okresy spłat co inny okres czasu. Firmy leasingowe zwykle w takich przypadkach rozplanowują wszystko w taki sposób, który najbardziej odpowiada klientowi.

Koszty związane z umową

Pamiętajmy także o tym, że na początku może czekać klienta dość spory wydatek. Mowa tu o kwocie opłaty wstępnej. Warto jednak pamiętać, że im leasing autwiększa opłata wstępna tym mniejsze będą raty leasingowe w trakcie trwania umowy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że biorąc leasing aut operacyjny, jeśli będziemy chcieli po zakończeniu umowy dalej użytkować auto, to będziemy musieli je wykupić. Kwota wykupu ustalana jest przed spisaniem umowy leasingowej i jej wysokość także ma wpływ na wysokość rat leasingowych.Z reguły po prostu nie opłaca się nie wykupować samochodu po leasingu. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem dla właściciela będzie wykupienie go, a następnie wystawienie na sprzedaż jako auto używane. Na dodatek trzeba pamiętać o konieczności pełnego ubezpieczenia auta, co także nie jest takie tanie.

Możliwe koszty

Biorąc leasing aut trzeba dokładnie przestudiować całą umowę leasingu, a przede wszystkim Ogólne Warunki Umów Leasingowych, ponieważ możemy tam znaleźć bardzo ciekawe informacje o tym, za co możemy dostać karę finansową. Dodatkowo, znajdują się tam także informacje o tym, w jakich sytuacjach auto może zostać odebrane klientowi. Wymieniane są także wszystkie obowiązki i ograniczenia, które obowiązują klienta, jako użytkownika samochodu. Leasing aut mimo ograniczeń może okazać się doskonałym sposobem na pozyskanie auta, z drugiej jednak strony, może także okazać się nieopłacalny. Dlatego każdy musi swoją decyzję bardzo dokładnie rozważyć.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.