Dopiero co założona działalność – uwagi

Młodzi przedsiębiorcy

Pisząc o młodych przedsiębiorcach nie odnoszę się do wieku lecz do praktyki w branży samozatrudnienia. Model ten staje się coraz bardziej popularny. Nawet jeśli nie mamy oryginalnego pomysłu na swój biznes to bardzo często zakłada się działalność gospodarczą, aby współpracować ze swoim byłym pracodawcą na zasadzie B2B. Dlaczego jest to opłacalne? Bo przez pierwsze dwa lata płacimy mały ZUS, co już ma wielkie znaczenie, gdyż my płacąc te ok. 300 zł. miesięcznie będziemy płacić kilkukrotnie mniej niż zapłaciłby nasz pracodawca za pracownika. A skoro nie musi decydować się na taki wydatek to przełoży się to na wzrost miesięcznych zarobków młodego przedsiębiorcy. Tutaj jednak pojawia się pewien problem – konieczna będzie księgowość Mokotów.

Samodzielne rozliczenie

Z pewnością zdecydowana większość przedsiębiorców z początku zakłada, że sama będzie się rozliczała, bo po co płacić zewnętrznej firmie te 80-150 zł miesięcznie. W zdecydowanej większości przypadków bardzo szybko te plany są weryfikowane i zmieniane. Dlaczego? Bo księgowość to nie tylko wpisanie do programu faktur. Konieczna jest też znajomość obowiązujących praw i ustaw, a te lubią być dość często zmieniane i aktualizowane. Dlatego też przedsiębiorcy oprócz konieczności prowadzenia własnego biznesu dochodzi konieczność śledzenia przynajmniej branżowych portali w poszukiwaniu zmian – oczywiście, jeśli posiada już odpowiednią wiedzę z zakresu rachunkowości i księgowości, bo jeśli nie to czeka go naprawdę długa przeprawa. I właśnie przy zestawieniu sobie wszystkich za i przeciw zdecydowana większość decyduje, że księgowość Mokotów jest po prostu lepszym rozwiązaniem.

Dlaczego tak

Przede wszystkim przedsiębiorca jedyne co musi zrobić to wysyłać faktury do księgowej raz czy dwa razy w miesiącu. Za wszystkie rozliczenia odpowiada już księgowość Mokotów. Co więcej, zgodnie z prawem księgowość Mokotów biuro rachunkowe powinno być ubezpieczone. Dzięki temu biura mają pewne zabezpieczeni w razie błędów, co działa na korzyść przede wszystkim klientów. Dodatkowo – biuro rachunkowe będzie reprezentowało przedsiębiorcę przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em, więc w razie konieczności wyjaśnień jakichś opłat to oni będą wzywani, a nie przedsiębiorca.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.