Duże magazyny i ich wyposażenie

regały paletowe2

Rozmiar magazynu

Jednym z najlepszych rozwiązań dla magazynów dużych będą regały paletowe. Pozwalają one składować towary na paletach od razu na regałach. Są one najczęściej wykorzystywane w magazynach, w których wykonano automatyzację magazynu. Dzięki temu cały magazyn pracuje samodzielnie. W magazynie znajdują się tylko osoby, które nadzorują całe prace. To doskonałe rozwiązanie dla dużych magazynów z wysokim współczynnikiem rotacji towarów. Jeśli ktoś chce zautomatyzować mały magazyn to najprawdopodobniej w efekcie końcowym wyda na nic olbrzymie sumy pieniędzy. Ten zabieg jest nieopłacalny dla małych magazynów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie kilku pracowników. Szczególnie gdy mówimy o składowaniu towarów niedużych i niezbyt ciężkich.

Wyposażenie magazynu

Regały paletowe warto uzupełnić zakupując układnice. Dodatkowo pozwoli to w pewnym stopniu zautomatyzować magazyn. Jeśli oczywiście wybierzemy układnice, które sterowane są bez operatora. Jednak zarówno z operatorem lub bez będzie to świetny zakup. Zwiększają one w wydajność regały paletowepracy na magazynie. Wszystko dlatego, że na układnice można zapakować większe ilości towarów i przetransportować je niejako hurtowo w określone miejsce. Jeśli są one operowane przez system informatyczny to cały proces od odbioru towaru z określonego miejsca, przez transport aż do odłożenia na odpowiednim regale jest wykonywany automatycznie. To naprawdę świetne rozwiązanie.

Dodatki do regałów

Jeśli na magazynie pracuje dużo maszyn, to regały paletowe warto dodatkowo wyposażyć w ochronę na słupy. W razie jakichś drobnych kolizji nie ucierpią ani maszyny ani regały. Nie jest to drogi dodatek, a bardzo pomocny. Absolutnym bestsellerem, jeśli chodzi o dodatki, są ściany tylne i boczne. Niektórych może dziwić, że nie są one standardowo montowane. Wszystko po to, żeby w razie potrzeby i rozbudowy magazynu można było w łatwy sposób domontować kolejne regały paletowe, bez potrzeby rozkręcania i rozmontowywania ścian. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także to, że określone półki można odpowiednio wyprofilować. Niższe poziomy można także zamienić na wysuwane półki do składowania lekkich towarów i wszelkiego rodzaju dokumentów.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.