Ekologicznie i ekonomicznie pojemniki plastikowe

pojemniki plastikowe

Ekonomiczny plastik? To oczywiste.

Wiele produktów, rzeczy i opakowań jest produkowane z różnych odmian plastiku. Folie na zakupy, pudełko od zestawu baterii, pojemniki plastikowe na jedzenie, części i elementy elektroniki (np. monitorów LCD). Jest to spowodowane głównie niskim kosztem wytwarzania opisywanego surowca, a także tym, że procesy technologiczne wymagają mniej skomplikowanych maszyn – w szczególności na etapie obróbki i przeistaczania surowca w produkt/półprodukt. Sprawia to, iż towary mogą być oferowane w niższych cenach, dzięki osiągniętych lepszych kosztach wytwarzania.

Ekologiczne pojemniki plastikowe? To możliwe!

Wbrew powszechnej opinii, która mówi o bardzo długim okresie rozkładania się plastiku (nawet do 1000 lat w glebie) plastik na tle wielu innych materiałów jest pozytywny z punktu widzenia ochrony środowiska. Obecne strategie proekologiczne stawiają hierarchię, w której najwyżej stawia się zapobieganie produkcji rzeczy o negatywnym wpłynie dla środowiska, następnie ważny jest recycling, zaś na samym końcu postrzegana jest utylizacja, neutralizacja i składowanie odpadów. Plastik wykorzystuje drugie zjawisko, gdyż może być w prosty i tani sposób wielokrotnie ponownie przetworzony. Dzięki temu ilość wyprodukowanych niebezpiecznych dla środowiska odpadów pozostaje na stałym poziomie, który można łatwo kontrolować i nie zwiększa się tworząc globalnych problemów. Wystarczy wyobrazić sobie ile energii należy zużyć do przetopienia przedmiotów takich jak pojemniki plastikowe, a ile w przypadku metalowych (lub zupełny brak tej możliwości w przypadku ceramiki, czy drewna).

Inwestycja w ekologię

Przedsiębiorstwo XXI. wieku musi mieć na uwadze wiele przepisów prawnych, także z zakresu ochrony środowiska. Przy planowaniu działalności wartopojemniki plastikowe przemyśleć wplatanie ekologii w funkcje zarządzania. Dzięki takiej strategii będziemy mogli uniknąć obowiązkowych zmian (w celu dalszego spełniania przepisów), które mogłyby pojawić się w nagły sposób i zaburzyć działanie naszego przedsiębiorstwa.

Posprzątane biurko atrybutem wydajnego pracownika

Powszechnie znanym zjawiskiem jest zmniejszenie wydajności pracy i nauki spowodowane bałaganem i nieporządkiem na biurku lub w pomieszczeniu. Tworzy to pewien chaos myślowy, przez który nie możemy ułożyć myśli i idei. Warto rozważyć zakup sprzętu biurowego służącego do segregacji papierów, długopisów, dokumentów itd. Mogą to być pojemniki plastikowe, organizery na nożyczki, ołówki itp., czy też segregatory. Ład i porządek z pewnością pomogą w efektywnym sięganiu po potrzebne przedmioty oraz będą ułatwiać procesy myślowe, co jest szczególnie ważne na niektórych stanowiskach (marketing, kadra kierownicza, programiści, planiści oraz inni).

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.