Firmy leasingowe – wybory oferty

firmy leasingowe

Leasing dla wszystkich

Większość firm w Polsce i na świecie miało lub siłą rzeczy będzie miało kontakt z leasingiem. Firmy leasingowe namawiają i kuszą przedsiębiorców do skorzystania z ich oferty. Jest to sprawdzony sposób na prowadzenie zakupów inwestycyjnych w firmie. Firmy leasingowe to najczęściej banki, które w swojej ofercie mają usługę leasingu. Za pomocą tej metody można finansować inwestycje prowadzone w firmie. Zakup maszyn, samochodów, sprzętu IT, sprzętu budowlanego, wyposażenia gabinetów lekarskich i w niektórych przypadkach finansowanie zakupu nieruchomości.

Czym kierować się przy wyborze oferty

Na rynku finansowym istnieje wiele ofert o różnych warunkach ale jak wybrać tę najlepszą? Po pierwsze na rynku istnieją różne typy leasingów, te najbardziej ogólne to operacyjny i finansowy. Różnice pomiędzy nimi to głównie informacje o tym do kogo należy przedmiot w trakcie obowiązywania umowy i sposobie rozliczania podatku. Jednak firmy leasingowe, przedstawiają klientom indywidualne warunki umowy. Zależą one od tego jak dużym jesteśmy klientem, czy korzystamy z leasingu po raz pierwszy, jak przebiegał okres poprzedniej umowy, czy raty były spłacane w terminie itp. Przy dobrym obrocie spraw, jesteśmy w stanie wynegocjować, szereg korzyści. W tym np. niższą niż standardowa wpłata własna, niższą wysokość rat czy lepsze warunki wykupu przedmiotu po zakończeniu obowiązywania umowy. Zdecydowanie najmocniejszym argumentem dla leasingodawcy jest to czy wcześniej korzystaliśmy z jego usług i w jaki sposób przebiegała współpraca.

Główni gracze na rynku leasingowym

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, firmy leasingowe to najczęściej banki posiadające w swojej ofercie takową usługę. Istnieją jednak firmy nie będące bankami. Te jednak częściej świadczą usługi doradcze w zakresie leasingu. I tak zdecydowanie największym graczem na rynku nie tylko polskim ale także europejskim jest Europejski Fundusz Leasingowy. A na lokalnym rynku praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie taką usługę, są to banki: PKO SA, PKO BP, Millenium Leasing, Raiffeisen Bank, BZW BK, Getin Leasing , mLeasing, ING lease, Volkswagen leasing, BMW Financial Services Polska, Scania Financial.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.