Gdzie stosować regały paletowe

regały paletowe2

Duże magazyny

Zwykle zalecane jest stosowanie właśnie tego rodzaju regałów w dużych magazynach. Doskonale sprawdzą się one w przechowywaniu towarów o dużych gabarytach i wadze, a także produktów spożywczych, które są pakowane po kilka na palety (np. napoje). Regały paletowe posiadają różne dodatki, które można wybrać przy ich zamawianiu. Pozwolą one na zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności towarów przechowywanych na półkach. Można także wprowadzić pewne zabezpieczenia, które w dużym stopniu zwiększą bezpieczeństwo pracowników i maszyn działających w magazynie.

Gdzie jeszcze są stosowane

Prawdę mówiąc to nie ma żadnej zasady, która mówiłaby „tutaj nie można ich zastosować”. Można je nabywać nawet do małych magazynów, jeśli ktoś naprawdę chce. Po prostu jeśli prowadzi się mały magazyn, w którym przechowywane są niewielkie towary to regały paletowe nie będą tak dobre jak np. regały półkowe. Będzie to również tańsze rozwiązanie od regałów paletowych. Dość często te regały stosowane są w magazynach, które znajdują się bezpośrednio przy dużych supermarketach lub centrach handlowych. Przykładowo, dla pracowników supermarketu jest to lepsze rozwiązanie, gdy mogą oni zabrać towary na paletach z auta dostawczego i za pomocą wózka widłowego przetransportować je do magazynu i za jednym razem umieścić także na określonej półce regałowej.

Różne rodzaje

Regały paletowe występują w różnych rodzajach dzięki czemu klienci mają bardzo szeroki wybór. Mogą wybrać te, które najlepiej pasują do prowadzonej przez nich działalności. Do najpopularniejszych z pewnością można zaliczyć regały paletowe rzędowe, które są standardową wersją regały paletoweoferowaną przez producentów. Jest to także najbardziej oszczędne rozwiązanie. Regały można także wyposażyć w szyny, dzięki czemu stają się mobilne, tym właśnie charakteryzują się regały wjezdne paletowe. Bardzo popularne, zwłaszcza przy składowaniu towarów spożywczych lub towarów z krótką datą przydatności są regały paletowe przepływowe. Działają one na zasadzie pierwsze weszło, pierwsze wyszło. Oczywiście dostępna jest także konfiguracja, która działa na zasadzie pierwsze weszło, ostatnie wyszło. Jak widać – rodzajów jest dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.