Jak wyposażyłem swój magazyn

regały paletowe2

Zakup magazynu

Razem z resztą zarządu ustaliliśmy, że konieczny będzie zakup drugiego magazynu dla naszej firmy. Dlatego bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego logistycznie miejsca. Z magazynu miały odbywać się wysyłki na całą Polskę, dlatego mieliśmy bardzo duże wymagania. W każdym razie w końcu udało nam się znaleźć taki magazyn, który spełnił nasze wymagania. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli wyposażyć go w regały paletowe. To było dla nas najlepsze rozwiązanie, ponieważ składowane przez nas towary były duże i ciężkie. Bardzo długo zastanawialiśmy się również nad tym, czy nie zainwestować więcej pieniędzy w celu pełnego zautomatyzowania magazynu, jednak ostatecznie zrezygnowaliśmy. Koszty takiej inwestycji znacznie przekraczały nasz budżet. Dodatkowo, mieliśmy sprawdzonych pracowników i operatorów maszyn w okolicy, dlatego postanowiliśmy z nich skorzystać. Oczywiście, nie zrezygnowaliśmy ostatecznie z automatyzacji, po prostu odłożyliśmy to na okres zdecydowanie późniejszy.

Regały paletowe – zalety

Przede wszystkim jest to najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązanie, gdy nasze towary muszą być składowane na paletach. Dużą zaletą jest także to, że niemal każdy producent, który wytwarza regały paletowe posiada naprawdę szeroką gamę dodatków, które sprawiają, że wybór tych regałów jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Ogromną zaletą jest to, ze takie regały można dostosować do towarów, które będziemy składowali. Dzięki regulacji regały paletowewysokości półek możemy tak rozmieścić towary o różnych wielkościach i ciężarach, aby wykorzystanie regałów było najbardziej wydajne i efektywne. Warto również dodać, że regały paletowe można rozbudowywać. Jeśli zajdzie taka potrzeba można je łączyć zarówno poziomo, jak i pionowo. Jeśli w magazynie ma być składowane naprawdę dużo produktów na paletach, to wielu producentów proponuje regały o podwójnej głębokości. Dzięki temu można na jednej półce rozmieścić dwie palety na głębokości.

Magazyn paletowy

Warto również pamiętać o tym, że zastosowanie tych regałów stwarza konieczność używania określonych maszyn. Zdecydowanie niezbędne będą wózki widłowe. Regały paletowe doskonale współgrają z układnicami. Znacznie przyspiesza to również rozmieszczanie towarów. Warto nadmienić, że układnice mogą być obsługiwane automatycznie przez system. Dzieje się tak, jeśli w magazynie zastosowano automatyzację. W przeciwnym wypadku można zakupić układnice, które są obsługiwane przez operatora.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.