Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji

kosmetyki samochodowe

Mycie samochodu

Gorąco zachęcam do spróbowania poświęcenia na swoje auto kilkunastu minut i umycia go samodzielnie z zastosowaniem odpowiednich narzędzi. Pierwszym z nich jest szampon. Bez niego mycie nie miałoby sensu. Bardzo ważne jest to, aby kupić szampon o neutralnym pH. Jest to ważne, ponieważ inne rodzaje szamponów mogą uszkodzić elementy auta. Oprócz tego, potrzebne będą nam określone kosmetyki samochodowe: rękawica do mycia i ściereczka z mikrofibry. Oprócz tego można zakupić także glinę, do usunięcia reszty zanieczyszczeń, których nie udało się usunąć szamponem. kosmetyki samochodoweMożna także zakupić aktywną pianę i w ten sposób pozbyć się przytwierdzonych zanieczyszczeń. W takim przypadku lepiej najpierw zastosować pianę, a potem umyć auto szamponem.

Detailing wnętrza

To kolejna czynność, przy której kosmetyki samochodowe i trochę czasu mogą zdziałać cuda. Szampon lub inny preparat do mycia tapicerki pozwoli w łatwy sposób pozbyć się wszelkich plam i odświeżyć tapicerkę. Jeśli mamy skórzaną tapicerkę warto kupić kosmetyki samochodowe do jej odżywiania i mycia. Gwarantuję, że w końcowym efekcie skóra będzie wyglądała świetnie. Oprócz tego warto zadbać także o szyby. Preparaty do ich czyszczenia i zabezpieczania nie są drogie, kosztują kilka złotych, a zdecydowanie zwiększą bezpieczeństwo jazdy i poprawią widoczność na drodze. Jeśli ktoś lubi eksperymentować, może także spróbować niewidzialnej wycieraczki, która ma równie wielu zwolenników, co przeciwników.

Woskowanie auta

To zabieg, który zalecam każdemu. Efekt będzie niesamowity. Lakier będzie błyszczał i wyglądał świetnie. Do tego będzie go chroniła dodatkowa powłoka. Kosmetyki samochodowe, takie jak, woski nakłada się na czyste auta. Zajmuje to stosunkowo niewiele czasu. Aby wykonać wszystkie czynności, które opisane zostały w tym artykule potrzeba będzie poświęcić maksymalnie pół dnia. Oczywiście, można także zlecić te zadania specjalistom, jednak różnica w cenie, którą przyjdzie nam zapłacić za kosmetyki samochodowe, a tą, którą zażyczą sobie specjaliści jest dość pokaźna. Kosmetyki samochodowe nie są drogie, a przecież każdy z nas lubi jeździć po mieście czystym autem, które przykuwa wzrok pozostałych uczestników ruchu.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.