Leasing aut używanych – moje doświadczenia

leasing aut2

Decyzja

Na początku planowałem wziąć kredyt, aby kupić używane auto, które naprawdę mi się spodobało i było w dość przystępnej cenie. Jednak wtedy dowiedziałem się, że leasing aut można brać także na auta używane. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy spełniam wszelkie wymagania. Udałem się do siedziby firmy leasingowej i odbyłem rozmowę z konsultantem. Powiedział mi jakie są warunki, jakie warunki musi spełniać moja firma i jakie dokumenty będę musiał dostarczyć w celu oceny, czy moja firma może wziąć leasing. Do urzędów nie było daleko, dlatego od razu zabrałem się do zbierania potrzebnych odpisów, wykazów i dokumentów.

Jakie dokumenty i decyzja

Dokumentów nie było jakoś niesamowicie dużo i jeśli komuś naprawdę zależy to może je bez problemu zebrać wszystkie w jeden, góra dwa dni. Konieczne były odpis, który potwierdzał, że moja działalność gospodarcza jest wpisana do rejestru, numer NIP i REGON. Dodatkowo musiałem także pobrać odpisy z ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Firma leasingowa musi wiedzieć, że nie zalegam z żadnymi opłatami składek. Aby wziąć leasing aut konieczne było także przedstawienie wykazu obrotów w ostatnim roku rozliczeniowym i w ostatnim miesiącu. Oprócz tego dostarczyłem kartę leasing autpodpisów bankowych i swoje dane. Całkiem możliwe, że było jeszcze kilka dokumentów, o których w tej chwili nie pamiętam. Jednak po krótkim telefonie do biura obsługi danej firmy leasingowej dowiemy się, co w tym przypadku będzie potrzebne, aby wziąć leasing aut.

Opłacalność

Szczerze mówiąc, to patrząc z perspektywy czasu trochę za bardzo się pospieszyłem. Dopiero po jakimś roku, odkąd wziąłem leasing aut dokonałem wszystkich obliczeń i wyszło na to, że leasingowanie nowego auta wcale nie byłoby dużo droższe. Dlatego, gdybym teraz miał brać leasing aut, to chyba zdecydowałbym się na nowe auto. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem zadowolony z leasingu, a przede wszystkim z samochodu. Jest niezawodne, nienagannie się prezentuje i naprawdę sprawia wiele frajdy z jazdy. Ma także pełne wyposażenie, co jest kolejną olbrzymią zaletą.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.