Leasing bankowy i finansowanie firm

leasing-bankowy-2

Instytucja finansowa czy bank?

Większość przedsiębiorców staje przed dylematem, jaką formę finansowania dla swoich inwestycji wybrać. Bardzo często wybierają oni, popularny wśród przedsiębiorców, leasing bankowy. Na rynku finansowym, istnieją nie tylko banki, są tam obecne również prywatne firmy finansowe. Często posiadają inną nazwę, aby nie były kojarzone bezpośrednio z bankiem, lecz ich motorem napędowym są duże bankowe korporacje, a zewnętrzna firma świadczy dla nich tylko usługi. Usługi te związane są z doradztwem finansowym, firmy te posiadają lepsze rozeznanie na rynku, przez co często są w stanie znaleźć dla nas najlepsze rozwiązanie. Oczywiście pobiorą za to odpowiednią prowizję, ale przypomną nam o spłatach rat w odpowiednim terminie i zadbają o nasze relacje z bankiem.

Auto z salonu na leasing bankowy

Przedsiębiorcy, tacy jak dystrybutorzy aut, posiadają w swojej ofercie atrakcje formy finansowania. Oferty nie są stworzone bezpośrednio przez nich. leasing bankowyLeasing bankowy realizowany jest w całości przez bank za pośrednictwem salonu samochodowego. Umowa taka ma poważne argumenty za tym, aby być bardziej konkurencyjną niż ta bezpośrednio w banku. Dla instytucji finansowej takiej jak bank, klient w postaci salonu samochodowego jest bardziej atrakcyjny niż jeden fizyczny klient. Salon samochodowy staje się klientem nie jednostkowym, a o potencjale podpisania wielu umów. Dla obydwu stron jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Bank ma dużego klienta, który sam napędza innych klientów. A salon samochodowy poszerza swoją ofertę o kolejną formę finansowania zakupu pojazdów.

Co można finansować za pomocą leasingu?

Ta forma finansowania umożliwia nam zakup praktycznie wszystkich środków trwałych dla przedsiębiorstwa. Leasing bankowy umożliwia zakup samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, sprzętu budowanego, sprzętu drogowego, sprzętu IT, wyposażenia gabinetów lekarskich. Na specjalnych warunkach możliwy jest także zakup nieruchomości na leasing. Znaczna ilość przedsiębiorców nie wyobraża sobie funkcjonowania swojej firmy bez umowy na leasing bankowy. Przez lata funkcjonowania tej formy finansowania, zyskała sobie ona rzeszę fanów. Została ona sprawdzona przez wielu przedsiębiorców, tych większych i mniejszych, przez co stała się bezpieczną formą finansowania. Dającą szereg korzyści, takich jak, łatwość uzyskania, rozłożenie zakupu na raty, możliwość odpisania amortyzacji i innych korzyści podatkowych.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.