Leasing samochodów – duże możliwości

leasing samochodów2

Finansowanie różnych aut

Wiele osób błędnie sądzi, że w leasing samochodów można brać tylko auta nowe. Od wielu lat większość firm leasingowych posiada w swojej ofercie leasingowanie aut używanych. Warto dodać, że cieszą się one dość sporą popularnością. Jednak nie zawsze są opłacalne. Należy pamiętać, że wiąże się to z większymi kosztami, ponieważ firmy leasingowe nie są tak chętne w leasingowaniu aut używanych, gdyż niosą one ze sobą nieco większe ryzyko. Zasady, co do takiego leasingu są także bardziej restrykcyjne.

Leasing aut używanych

Decydując się na leasing samochodów używanych już na początku należy pamiętać o tym, że auto musi być ze sprawdzonego źródła. Oznacza to, że leasing samochodówprawie zawsze firma odmówi leasingowania auta od osoby prywatnej, gdyż w przypadku problemów z samochodem mogą być problemy z nawiązaniem kontaktu z byłym właścicielem i egzekwowaniu należności. Czasami firmy leasingowe zezwalają na leasing samochodów z komisów, jednak muszą one mieć pełną historię i być w stu procentach sprawdzone. Najczęściej, jeśli chcemy auto używane musi być one zakupione u autoryzowanego dilera samochodowego. Jednak to nie koniec, auto po zsumowaniu jego wieku do momentu zakupu i potencjalnego okresu leasingowania nie może przekroczyć ośmiu lat. Czyli auto trzyletnie można leasingować maksymalnie pięć lat. Leasing samochodów używanych bardzo często wymaga od klienta znalezienia auta maksymalnie trzyletniego, niektóre firmy godzą się na auta czteroletnie i pięcioletnie, jednak jest ich niewiele.

Większe koszty

Przy finansowaniu auta używanego należy pamiętać o tym, że firma leasingowa będzie wymagała od klienta dużo większego wkładu własnego niż przy aucie nowym. Ubezpieczenie także wyniesie o wiele więcej niż w przypadku samochodu prosto z salonu. Za naprawy także klient będzie musiał zapłacić, ponieważ auta takie nie są objęte już gwarancją producenta. W efekcie końcowym może okazać się, że leasing samochodów używanych jest niewiele tańszy lub nawet wyniesie klienta tyle samo, co leasingowanie takiego samego auta nowego prosto z salonu. Dlatego przed podjęciem decyzji, trzeba dokładnie przeanalizować oba warianty.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.