Leasing samochodu dla firm

Leasing samochodu wygodny dla firm

Leasing samochodu to świetne zastępstwo dla kredytu bankowego i przy okazji najpopularniejszy sposób finansowania samochodu przez różne firmy i nie tylko. Od niedawna mogą z niego korzystać także osoby prywatne, jednak ta forma leasingu nie jest zbyt popularna w kraju i firmy leasingowe jej nie promują. Klient, który decyduje się na wzięcie auta w leasing, nie musi mieć całego potrzebnego kapitału na zakup auta oraz nie musi korzystać z drogiego kredytu bankowego. Nowe auto można pozyskać już przy zerowej kwocie wpłaty początkowej. Oczywiście w tym wypadku trzeba liczyć się z droższymi ratami i większą kwotą wykupu. Wzięcie auta w leasing pozwala także na świetną optymalizację podatkową.

Zaplecze finansowe leasingobiorcy

Dzięki temu, że korzystający może mieć niewielki wkład finansowy, zazwyczaj jest to już od 0% wartości samochodu, może otrzymać pojazd na świetnych warunkach. Choć koszt uzyskania leasingu może być większy niż w przypadku uzyskania kredytu, to koszt ogólny otrzymania samochodu będzie niższy. Wystarczy, że leasingobiorca zgodzi się na określone w umowie na leasing raty leasingowe ustalone przez finansującego. Warto tutaj także nadmienić, że nawet nowe firmy, które są na rynku niecały rok mogą starać się z powodzeniem o leasing na samochód. W przypadku kredytu udzielenie go tak młodej firmie jest albo niewykonalne, albo na szalenie nieatrakcyjnych warunkach.

Leasing samochodu a formalności

Procedury skorzystania z formy leasing samochodu są łatwiejsze i szybsze niż procedury kredytowe, jest to bardzo duże ułatwienie. Dodatkowo doradcy wielu firm oferujących leasing samochodu leasingdoradzają zakup, pomagają załatwieniu wszelkich formalności. Usługa ta jest już za darmo. Leasing samochodu może obejmować pojazdy zarówno nowe, jak i używane. Warto tutaj wspomnieć o konieczności ubezpieczenia auta w całości w firmie, którą wskaże firma leasingowa. Jest to dla wielu minus jednak trzeba wziąć również pod uwagę, że w tym wypadku można liczyć na o wiele bardziej atrakcyjne warunki z uwagi na stosunki partnerskie pomiędzy firmą leasingowa i ubezpieczycielem.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.