Maszyny rolnicze poleasingowe – za i przeciw

maszyny rolnicze poleasingowe

Rynek maszyn poleasingowych

Odkąd na rynku polskim na dobre rozgościł się leasing zaczęły się również pojawiać w dużych ilościach oferty sprzedaży maszyn rolniczych poleasingowych. Jednak zastanówmy się – czy warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie? W większości – zdecydowanie tak. Oczywiście z pewnością wiele osób wolałoby zakupić nowy, zupełnie nieużywany sprzęt. W takim przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że za nową maszynę zapłacimy dwa razy lub więcej drożej niż za maszyny rolnicze poleasingowe. Jakie więc są zalety i wady tego właśnie rozwiązania? Przekonajmy się.

Maszyny rolnicze poleasingowe – zalety

Zacznijmy od niewątpliwie największej zalety takiego właśnie rozwiązania, czyli ceny. Jak już zostało wspomniane, zdarza się, że maszyny rolnicze poleasingowe są o ponad połowę tańsze niż zupełnie nowy sprzęt. Niewątpliwie zaletą jest również to, że nie kupujemy kota w worku. Dostajemy maszyny i sprzęt z kompletną dokumentacją, więc mamy wgląd w to, czy maszyna sprawiała problemy, czy jakieś części były wymieniane i możemy wywnioskować, co w niedalekiej przyszłości będzie wymagało wymiany i dzięki temu oszacować koszty takiej naprawy. Dodatkowo, mimo, że sprzęt jest poleasingowy to nie ma więcej niż pięć lat, dzięki czemu rozwiązania w nim zastosowane nadal należą do nowych, a uczestnicy rynku rolniczego przez te pięć lat mieli czas na ocenienie sprzętu i zaprezentowanych w nim rozwiązań, dzięki czemu można zapoznać się z opiniami w sieci od innych fachowców i rolników. Oczywiście sprzęt oprócz przejrzenia można także przetestować i samemu ocenić, czy wszystko będzie nam odpowiadało.

Jakie są wady tego rozwiązania

Do wad z pewnością można zaliczyć to, że jakby nie było nie kupujemy sprzętu nowego tylko „po kimś”. Może okazać się również, że nawet po testach, oględzinach itd. nie odkryjemy wszystkich maszyny rolnicze poleasingowe za i przeciwwad produktu i wyjdą one dopiero na światło dzienne w trakcie używania po zakupie. Koszty ewentualnych napraw mogą być wysokie. Podsumowując, maszyny rolnicze poleasingowe to dobry zakup, jednak trzeba bardzo dokładnie przeanalizować kupowany sprzęt i najlepiej zabrać na oględziny specjalistę.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.