Pierwszy kwartał 2015-tego roku dla leasingu

leasing samochodów2

Nadal wzrost

Związek Polskiego Leasingu opublikował dane na o tym, jak poradziła sobie branża leasingowa w pierwszym kwartale 2015-tego roku. W tym roku branża leasingowa zawarła umowy opiewające na kwotę dziesięciu i pół miliarda złotych. To oznacza, że leasing samochodów, maszyn, urządzeń, nieruchomości wciąż notuje wzrost, ponieważ jest to wynik aż o trzy procent lepszy niż w roku ubiegłym. Co więcej, jest to spore zaskoczenie. Należy pamiętać, że w pierwszym kwartale roku ubiegłego bardzo dużym finansowaniem cieszyły się samochody z kratką. Leasingowanie pojazdów transportowych zanotowało minimalny spadek wynoszący jeden i cztery dziesiąte procenta. Na tak pozytywny wynik miał bardzo duży wpływ leasing maszyn i urządzeń, który zanotował wzrost aż o dwanaście i pół procenta. Jest to równoznaczne z kwotą trzech i trzech dziesiątych miliarda złotych.

Leasing samochodów

Jeśli chodzi o leasing pojazdów to duży spadek zanotowały pojazdy ciężarowe. Mowa tu o spadku aż o pięćdziesiąt pięć procent. Spadek ten spowodowany był małym zainteresowaniem na auta ciężarowe do trzech i pół tony. Auta ciężarowe powyżej trzech i pół tony zanotowały wzrost o siedem i piętnaście setnych procenta. Leasing samochodów osobowych zanotował bardzo duży wzrost, leasing samochodóważ o prawie pięćdziesiąt sześć procent w porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2014. Pojazdy do przewozu osób, takie jak autobusy, również zanotowały spadek o prawie czterdzieści procent.

Maszyny i urządzenia

W przypadku maszyn i urządzeń jedynie sprzęt do przemysłu spożywczego i aparatura medyczna zanotowały spadki kolejno o 4,5 procenta oraz o 20,22 procent. Największy wzrost zanotowano w przypadku leasingu sprzętu gastronomicznego. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to skok aż o czterdzieści dwa procent i trzydzieści dwie setne. Jak widać nie tylko leasing samochodów cieszy się dużą popularnością. Bardzo wiele przedsiębiorstw decyduje się na leasingowanie najróżniejszych maszyn i urządzeń. Mowa tu o sprzęcie budowlanym, rolniczym, poligraficznym, wytwórczym i produkcyjnym, a także sprzętem IT, czyli wszelkiego rodzaju sprzętem biurowym i tym bardziej informatycznym. Warto wspomnieć, że nieruchomości zanotowały spadek o dwadzieścia trzy procent i czterdzieści trzy setne.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.