Postępowanie przy leasingu

samochody leasing

Leasingujemy samochód

W tym poradniku przedstawię opis czynności, które należy wykonać, aby w najszybszym czasie wziąć na samochody leasing. Już na samym początku zaznaczam, że pierwszym co trzeba zrobić jest wybranie firmy leasingowej. Nie może to być jednak wybór w ciemno. Już na samym początku stoi przed nami dość ważne zadanie. Aby odpowiednio wybrać, należy porównać nie tylko oferty firm leasingowych, lecz także umowy leasingu w poszczególnych firmach. Szczególną uwagę należy zwrócić na Ogólne Warunki Umów Leasingowych, czyli OWUL. To bardzo ważne, gdyż właśnie w tej części dokładnie wypisane jest to, co nam wolno, czego niewolno, za co przyjdzie nam zapłacić karę, a także to, jakie czynności wykona firma leasingowa w określonych sytuacjach. Warto więc zwrócić na to szczególną uwagę, bo coś, co z pozoru wydaje się szalenie korzystną ofertą, może okazać się kompletnie nieopłacalną.

Wybieranie auta

Należy także wspomnieć o tym, że bez własnego wkładu finansowego na start się nie obejdzie. Oczywiście, zakładamy, że wszystkie dokumenty niezbędne do samochody leasingzawarcia umowy leasingu w danej firmie leasingowej zostały rozpatrzone i firma ta uznała, że udzieli naszej firmie leasingu. W tym momencie wspomnę jeszcze o tym, że auto powinno zostać wybrane już na początku. Z takimi informacjami firma leasingowa może sporządzać umowę, dzięki której weźmiemy na samochody leasing.

Wydatki na starcie

Na początku będziemy musieli także zapłacić wkład własny. Będzie on wynosił jakiś procent ceny początkowej pojazdu. Biorąc na samochody leasing trzeba także pamiętać o tym, że nasze wydatki na tym się nie skończą. Czeka nas regularne spłacanie rat przez okres kilku najbliższych rat. Warto tu wspomnieć także o ubezpieczeniu, które jest wymagane, jeśli bierzemy na samochody leasing. To firma leasingowa najczęściej narzuca nam ubezpieczyciela, z którym ma umowę. Jednak nie ma, co się zamartwiać. Takie rozwiązanie ma także dobre strony. Dzięki umowie między ubezpieczycielem i firmą leasingową możemy liczyć na naprawdę spore zniżki. Jak widać, każdego czeka sporo pracy i analiz, jeśli chce w odpowiedni sposób wziąć leasing i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie dla swojej firmy.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.