Pozyskiwanie niezbędnych urządzeń do firmy

leasing urządzeń2

Finansowanie przez leasing

Na pewno większość właścicieli firm, w jakichś momentach jej istnienia miała nie lada problem. Okazywało się, na przykład, że niezbędny jest nowy sprzęt do wykonania jakiegoś zlecenia. Albo że dotychczasowy sprawia więcej problemów niż pożytku. Nie ma rady. Trzeba zakupić nowy. I tu pojawia się bardzo poważny problem. Skąd wziąć tak duże sumy pieniędzy. Wielu właścicieli firm nie może pozwolić sobie na tak duży wydatek z budżetu firmowego. Dlatego trzeba szukać alternatywnych rozwiązań. Można wziąć kredyt, jednak wielu przedsiębiorców w przeszłości nie miało z nim najlepszych doświadczeń. Kolejnym rozwiązaniem jest leasing urządzeń. Każdego roku to rozwiązanie zyskuje na popularności, co sugeruje, że osoby, które do tej pory skorzystały i korzystają dalej z tej formy finansowania są zadowolone i polecają ją innym.

Na czym poleca leasing urządzeń

Jest to dość proste do wyjaśnienia. Firmy leasingowe na mocy umowy leasingowej, którą podpisują z klientem, udostępniają mu określone maszyny i urządzenia. Klient za ich używanie zobowiązuje się do płacenia okresowych rat leasingowych. Warto tu nadmienić, że wiele osób uważa leasing urządzeń za wadę, ponieważ to firma leasingowa jest właścicielem środków trwałych w trakcie trwanialeasing urządzeń umowy. Jednak tak samo wygląda to w przypadku kredytu. Jeśli nie płacisz rat, przedmiot jest odbierany, a za spóźnienia z opłatami konieczne jest dopłacenie odsetek. Warto dodać, że można wybrać leasing operacyjny lub finansowy, które nieco się od siebie różnią.

Leasing operacyjny urządzeń

Zajmijmy się jednak leasingiem operacyjnym, który jest zdecydowanie bardziej popularny i o wiele więcej właścicieli mikro-, małych i średnich firm z niego korzysta. Po prostu oferuje on lepsze korzyści w wielu przypadkach. Nie należy jednak od razu skreślać leasingu finansowego. Powinno się rozpatrzeć pod względem swojej firmy, co zapewni nam jedno i drugie rozwiązanie. Leasing urządzeń operacyjny pozwala na wliczenie w koszty uzyskania przychodu całe raty leasingowe. Mowa tu zarówno o części kapitałowej, jak i odsetkowej. W obu rodzajach leasingu trzeba wpłacić opłatę wstępną. W przypadku leasingu operacyjnego jest ona również wliczana w te koszty, co na pewno jest korzystne dla klienta.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.