Przenośniki – różne rodzaje do przedsiębiorstwa

przenośniki

Przenośniki rolkowe

Idealnie nadają się do transportowania towarów spaletyzowanych wewnątrz magazynu. Zwykle transportuje się je za pomocą wbudowanych rolek stalowych, rzadziej plastikowych. Dostępne są one w kilku wariantach. Pierwszym są przenośniki rolkowe, które posiadają napędzane rolki przez silnik, napęd elektryczny itd. Napęd na rolki z wymienionych wyżej urządzeń przekazywany jest przez przekładnię łańcuchową lub pasek. Oczywiście spaletyzowane towary to nie jedyne, co można na nich transportować. Doskonale nadają się do transportu pudeł, skrzyń itd. Jeśli chodzi o przenośniki, które nie są napędzane to w tym przypadku ruch towarów odbywa się wyłącznie przez siły grawitacji (transport z wyższych poziomów na niższe) lub ręcznie (pracownicy przesuwają towary np. w hali produkcyjnej, z jednego stanowiska na drugie).

Przenośniki kubełkowe

Akurat ten rodzaj przenośników dostosowany jest do konkretnego rodzaju produktów i są nim towary sypkie. Wykorzystuje się je do przenoszenia ich z jednego poziomu na drugi. Jak sama nazwa wskazuje, towary ładuje się do specjalnie przygotowanych kubełków, które mocowane są na cięgnach łańcuchowych, bądź taśmowych. Podsumowując, ten rodzaj przenośników składa się z: stacji napędowej oraz odpowiedniego, dostosowanego urządzenia napinającego, stacji zwrotnej wyposażonej w stopę, co pozwala na transport kubełków w obie strony, członów otwartych i zamkniętych. Oczywiście każdy kupujący otrzyma w zestawie komplet kubełków wyposażonych w łańcuchy lub cięgna taśmowe ( w zależności od wybranego rodzaju przenośników kubełkowych).

Przenośniki ślimakowe

Nieco bardziej uniwersalny rodzaj przenośników, który pozwala na transport materiałów sypkich, lepkich, wilgotnych, drobnoziarnistych, zbrylających się itd. Zwykle produkuje się je specjalnie na życzenie klienta, aby idealnie przenośnikidostosować je do jego wymogów oraz powierzchni magazynowej. Przenośniki te transportują materiały za pomocą różnego rodzaju ślimaków (np. wałowych, pełnych, łopatkowych). Oczywiście rodzaj ślimaków zależy bezpośrednio od materiałów, które będą w nich transportowane. Ich olbrzymią zaletą jest to, że można załadowywać i rozładowywać materiały w dowolnie wybranych miejscach przenośnika, gdyż dzieli się on na segmenty, które można dowolnie rozdzielać. Ten rodzaj przenośników wykorzystywany jest bardzo często na terenach budów.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.