Regały magazynowe – różne typy

regały magazynowe2

Regały półkowe

Jeśli ktokolwiek w przeszłości stał przed zakupem jakichkolwiek regałów, czy to do magazynu, biura lub też do własnego użytku to z pewnością doskonale wie, że regały półkowe są zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Są po prostu najprostsze. Bardzo łatwe w montażu i demontażu. Warto tutaj jednak wspomnieć o dodatkach, których akurat w tym przypadku jest bardzo dużo. Tego typu regały magazynowe charakteryzuje możliwość bardzo dużej modyfikacji, która pozwoli na maksymalne spełnienie oczekiwań każdego klienta. Oczywiście są pewne ograniczenia, bo trzeba pamiętać, że regały półkowe stosuje się głównie do składowania towarów lekkich i niezbyt pokaźnych rozmiarów. Dlatego też, warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z tym, jaka jest maksymalna dopuszczalna waga, którą są w stanie utrzymać regały magazynowe.

Regały paletowe

Jeśli ktoś posiada duży magazyn, do którego towary dowożone są na paletach to na pewno najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla niego będą regały paletowe, które idealnie nadają się do składowania produktów na paletach. Oczywiście, także w tym wypadku dobrze będzie odpowiednio zmodyfikować regały magazynowe tak, aby jak najlepiej spełniały oczekiwania i zapewniały jak największe bezpieczeństwo składowanych towarów. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład wypełnienie półek tak, aby były w stanie utrzymać większy ciężar i by były bardziej stabilne.

Regały przesuwne

Nie można zapominać także o tym, że regały magazynowe często wymagają także wyznaczenia części półek na składowanie dokumentów, archiwów z wykazami dostaw, odbiorów itd. Regały magazynowe przesuwne będą do tego regały magazynowezadania idealne. Występują w bardzo różnych konfiguracjach, co zdecydowanie pozwala na szeroki wybór i dodaje atrakcyjności dla tego rozwiązania. Można zakupić najprostsze regały przesuwne, które z pewnością w wielu przypadkach będą wystarczające. Można także zdecydować się na droższe rozwiązania, które dodatkowo ułatwia katalogowanie segregatorów i ich wyszukiwanie wewnątrz takiego regału. Oczywiście, można także zdecydować się na zmodyfikowanie regałów półkowych w sposób następujący: zamianę tradycyjnych półek, na półki wyprofilowane podzielone na segmenty. Regały magazynowe występują również w innych formach, które są specjalnie dostosowane do danego rodzaju towaru.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.