Regały magazynowe w różnych magazynach – opinie

regały magazynowe2

Składowanie drobnych produktów – Edward

W moim magazynie składowane są głównie małe produkty i ich rotacja nie jest zbyt duża. Dlatego nie inwestowałem w żadne nowoczesne rozwiązania typy automatyzacja magazynu. Regały magazynowe także wybrałem najbardziej odpowiednie i tanie. Wybrałem regały półkowe. Dodatkowo wyposażyłem je w ściany tylne i boczne. Połowa regałów została przez producenta przystosowana do składowania dokumentów i segregatorów. Druga połowa przeznaczona jest do składowania normalnych towarów. Mogę szczerze polecić to rozwiązanie. Przede wszystkim takie regały magazynowe są tanie i bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dlatego, jeśli będziemy musieli zmienić rozstaw regałów, to spokojnie można je zdemontować i po ulokowaniu w odpowiednim miejscu złożyć.

Składowanie na paletach – Paweł

W moim przypadku, nie musiałem zbyt długo zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego rodzaju regałów. Towary duże, ciężkie i składowane na paletach. Najlepszy wybór to regały magazynowe paletowe. Powiem szczerze, że przy ich wyborze bardzo zaskoczyło mnie to, ile dodatków można do nich dobrać. W swoich regałach zastosowałem na niższych piętrach półki wysuwane do składowania mniejszych rzeczy i dokumentów. Oczywiście, regały magazynoweoprócz tego wybrałem także ochraniacze na ramy. Dzięki temu regały, pracownicy obsługujący wózki widłowe i inne maszyny są bezpieczniejsze. Dodatkowo wyposażenie w ściany tylne regałów zwiększyło w bardzo dużym stopniu bezpieczeństwo towarów.

Duży magazyn – Michał

Posiadam olbrzymi magazyn, który obsługiwany jest automatycznie. Czynnik ludzki został ograniczony do minimum. Wszystkim kieruje system. Odpowiada on za każdą maszynę i urządzenie. Windy rozmieszczają towary na określone regały magazynowe. Powiem szczerze, że początkowo bałem się tak dużej inwestycji. Jednak w miarę upływu czasu mogę śmiało stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. Dzięki automatyzacji wydajność i efektywność bardzo się podniosła. Dodatkową zaletą jest to, że maszyny nie męczą się po kilku godzinach pracy i nie spada im wydajność i efektywność. Mogę jeszcze dodać, że takie rozwiązanie – automatyzacja magazynu – jest dobra dla każdego dużego magazynu. W przypadku magazynów małych raczej nie zdecydowałbym się na tak olbrzymią inwestycję.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.