Regały paletowe przepływowe do magazynu

regały paletowe2

Działanie

Regały te opierają swoje działanie na rotacji palet z użyciem systemu FIFO, czyli First in First Out – Pierwsze przyszło, pierwsze wyszło. Regały paletowe przepływowe stosowane są raczej do dużych magazynów i magazynów, w których składowane są towary, które dość szybko ulegają przeterminowaniu. Dlatego też ten rodzaj sprawdza się tak dobrze. Przykładowo, mamy partię jakiejś żywności, która została przetransportowana do magazynu i umieszczona na regale. Klient wysyła informacje o potrzebie dostarczenia tego towaru i od razu jest on wysyłany, a na jego miejsce wchodzi paleta z tym samym produktem, lecz z dłuższym czasem przydatności. W ten sposób nikt nie traci, oczywiście w opisanym przykładzie terminy pomiędzy dostarczeniem żywności do magazynu i wysyłką do klienta są bardzo szybkie.

Zalety tego rozwiązania

Z pewnością do największych zalet zalicza się to, że można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, który w tradycyjnym magazynie, który wykorzystuje regały paletoweregały paletowe, zostałby stracony na manipulację i przestawianie palet. To rozwiązanie zapewnia także w pełni wykorzystanie pojemności magazynowej. Z pewnością dużą zaletą jest także to, że system rotacyjny towarów jest tak dobry i zapewnia doskonały przepływ. Z pewnością dużym plusem jest także to, że palety załadowywane mogą być bezpośrednio z korytarzy roboczych, co eliminuje bardzo wiele utrudnień i przyspiesza cały proces.

Składowanie

Dzięki dobremu wykonaniu i doskonałej konstrukcji regały paletowe przepływowe pozwalają na zachowanie porządku w magazynie. Można dokładnie posegregować towary w łatwy sposób, bez konieczności inwestowania w skomplikowane systemy katalogowania towarów. A wszystko dlatego, że taka a nie inna, budowa regałów paletowych pozwala na to, aby każdy rząd regałów zapełniać produktami tylko jednego rodzaju. Opisując na przykładzie magazynu z żywnością – w jednym rzędzie mogą być np. produkty nabiałowe, w innym mięsne. Regały paletowe przepływowe posiadają kanały transportowe towarów, które mają minimalne spadki, dzięki czemu towary mogą być przesuwane na nowe miejsca bez ingerencji człowieka, a jedynie z wykorzystaniem siły grawitacji, gdy tylko poprzednie miejsce, które zajmował jakiś towar ulegnie zwolnieniu.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.