Regały półkowe – gdzie stosować

regały półkowe2

Różni klienci

Na przestrzeni lat mieliśmy naprawdę najróżniejszych klientów na regały półkowe. Począwszy od olbrzymich magazynów, hal produkcyjnych, a kończąc na małych zamówieniach na jeden regał. I mogę powiedzieć, że klienci są bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Jest stosunkowo tanie, każdy regał może być dopasowany do potrzeb klienta dzięki zastosowaniu dużego asortymentu dodatków (profilowane półki, ściany boczne i tylne). I właśnie te dodatki są jednym z głównych powodów, dla których regały półkowe są tak uniwersalne. Mogą trafiać do szerokiej grupy klientów i być tak dostosowane, żeby każdy klient mógł je w pełni wykorzystać.

Modułowa konstrukcja regałów

Wszystkie regały wykonane są albo z profili metalowych, które maluje się metodą proszkową lub z elementów ocynkowanych. To od klienta zależy, którą opcję wybierze. Niezaprzeczalną zaletą regałów półkowych jest to, że zwykle można je łączyć szeregowo. Dzięki czemu można tworzyć ciągi regałów, co doskonale sprawdza się w magazynach. Co więcej, regały półkowe można później dostawiać do rzędów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście działa to także w drugą stronę i odpowiednie regały można również zdemontować i np. przetransportować w inne miejsce. Znacząca większość takich regałów pozwala także na łączenie w pionie. Dzięki temu można stworzyć pomost magazynowy, doskonale sprawdza się to w przypadkach wysokich ale niedużych powierzchniowo magazynów.

Ergonomia regałów półkowych

Ergonomiczne wykonanie regałów pozwala na to, by były one wolnostojące – czyli nie muszą być mocowane do ścian. Nie ma także potrzeby kotwienia regały półkowedo podłoża. Oczywiście zakładając, że wszystkie warunki, które zostały wymienione przez producenta są spełnione. I to właśnie pozwala na szybki montaż i demontaż oraz transport w różne miejsca regałów. Warto wymienić także najbardziej popularne dodatki, które uzupełniają regały półkowe. Są to przegrody półek (doskonale sprawdzają się w archiwach), ściany boczne i tyne, szuflady (zwykle montowane w miejsce niższych półek. Do regałów można także domontować drzwi, co pozwala na stworzenie szafek na rzeczy dla pracowników, co więcej, można także zamówić drążki, na których będą wieszaki na ubrania. W razie potrzeby regały można także wzmocnić, oczywiście najlepiej zlecać to firmie, u której zamówione zostały regały.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.