Rehabilitacja i terapia manualna

Więcej informacji – rehabilitacja

Rehabilitacja to zaawansowane jak również zespołowe współpracowanie lekarzy na człowieku niepełnosprawnym albo fizycznie albo psychicznie, którego zamysłem będzie pomoc w odzyskaniu danej osobie pełnej bądź maksymalnej do uzyskania sprawności fizycznej, a także psychicznej. Mowa tutaj również o zdolności do pracy a także pozwoleniu takiemu człowiekowi by brać aktywny udział w codziennym życiu społecznym. Właśnie te osiągnięcia pomagają uzyskać specjaliści z terapia manualna białołęka. Warto dodać, że rehabilitacja to integralna składowa cyklu terapeutycznego, która stawiana jest jako tak samo ważna z innymi technikami leczenia, która ma równie duży, jeśli nie większy efekt na końcowy poziom efektywności. Proces rehabilitacji jest osiągany przez interdyscyplinarny zespół terapeutów, na których wlicza się z specjalistów o innych specjalnościach – fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologów itd.

Manualna terapia

Jeśli mowa o tym rodzaju terapii to zajmuje się ona diagnozą oraz leczeniem wszystkich zaburzeń strukturalnych narządów ruchu, a więc np. stawów, mięśni oraz nerwów. Rozmaite badanie pozwalają fizjoterapeucie na odnalezienie zaburzonych części, a także stwierdzenie poziomu ich uszkodzenia wraz z oceną rzeczy powodujących dane dolegliwości. Często dzieje się bowiem tak, rehabilitacja nieporęt
że czynnik powodujący kłopotu umiejscowione jest raczej w dysproporcji pomiędzy siłami tkanki do utrzymywania ciężarów, a tym rzeczywistym obciążeniem. W chwili rehabilitacji za punkt finalny przyjmowane jest pozbycie się tej dysproporcji a także zapewnienie zgrania między narządami odpowiadającymi za ruch. Ogólny proces rozpoczyna się od wyszukiwania powodu bólu oraz wszystkich dysfunkcji. Warto dodać, iż zwykle bywa tak, iż rzeczywista przyczyna bólu umiejscowiona jest z daleka od miejsca jego czucia. Zależnie od tego, czy powodem bólu będzie staw, nerw, więzadło czy mięsień – specjalista stosuje odpowiednią metodę leczenia. Do najczęściej stosowanych metod leczenia zalicza się mobilizacje (oddziaływanie na stawy które poprawia ruchomość i poprawne działania), manipulacje, masowanie, rozciąganie i neuromobilizację (sposoby poprawiające wskazaną ruchomość nerwów). Jak widać terapia to najlepszy sposób na odzyskanie utraconej sprawności jak i na uporanie się z wszystkimi bólami, które mogą dokuczać ludziom w przeróżnym wieku – od młodych po starych.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.